zoom_in
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Château Pouroutou, Cuvee Eliane, Bordeaux AOP, 2014

345,00 Kč
S DPH
check Skladem

  • Nejvyšší kvalita Nejvyšší kvalita
  •  Dovážíme pro vás vína z Francie Dovážíme pro vás vína z Francie
  • Pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat Pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat

Víno: červené, suché.

Region: Francie, Bordeaux

Výrobce:Terre de Vignerons

Obsah alkoholu:13%

Odrůdy:

Merlot: 67%, Cabernet Franc: 33%

Víno má intenzivní rubínovou barvu.

Chuť:

Víno přitahuje bohatou chuti s tóny tmavých bobulí, a koření.

Má dlouhý závěr s odstíny dubu.

Vůně vína odhaluje odstíny opečeného chleba, nuance koření a bobulí.

Gastronomické kombinace

Víno se hodí k pokrmům z červeného masa, hub a tvrdých sýrů.

Zajímavé fakta.

Chateau Pouroutou, "Cuvee Eliane" se vyrábí z dvou odrůd hroznů - Merlot a Cabernet Franc. Hrozny se mechanicky shromažďují, a poté procházejí tradiční vinifikací v kádích z nerezavějící oceli.

Stárnutí vína probíhá v dubových sudech po dobu 12 měsíců.

Zámek Pouroutou je jedním z padesáti vinařství, které jsou součástí družstva "Les Veyriers". Paní  Elian Grier, která obdržela vinici jako odkaz od svého dědečka v roce 1989, je vedená rytmem přírody, měsíce a rostlin. Elian Grier říká: "Ráda bych byla ve své vinici, mám ráda moje vinice, vypadají jako moje děti."

"Les Veyriers" je kooperativní vinařství se nachází v srdci vesnice Saint-Radegonde. Historie obce má velmi bohatou historii, která se datuje do středověku. Existuje legenda, že královna Radegondová, která unikla z kláštera, se usadila v těchto zemích, které byly následně jmenovány na její počest. Dnes je obec Saint-Radegonde místním hospodářským centrem, a blízkost řeky Dordogne a jílovitých půd vytváří vynikající podmínky pro pěstování hroznů.

Vinařství "Le Verrier" má jedinečnou architekturu. Vault je podporován sloupy, které se rozšiřují nahoru. Zpočátku byly používány ke sběru dešťové vody. Konfigurace vnitřních prostor umožňuje využití prostoru s maximálním přínosem a plošiny oddělující první a druhé podlaží otvírají panoramatický pohled na suterénu.

Družstvo "Les Veyriers" má 50 vinařství a 500 hektarů vinic. Vinaři ctí tradice, ale jsou velmi otevřeni všemu novému. Neustále hledají inovativní výrobní metody a nabízejí moderní vína přizpůsobená chuti a přáním zákazníků


Related Products

Top