zoom_in
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Domaine Doma Nova "Quartz"

269,00 Kč
S DPH
check Skladem

  • Nejvyšší kvalita Nejvyšší kvalita
  •  Dovážíme pro vás vína z Francie Dovážíme pro vás vína z Francie
  • Pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat Pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat

terroir
Zasazené na kopci Tet Valley na Rodes obce Roussillon, doména DomaNova, tedy „Nový domov“ odvozuje svůj název od katalánské církevní stavby známý pro své zázračné legendy: Hermitage Domanova , Vinice o rozloze deseti hektarů je vlastněno Jean-Louis Salies  na zvlněných kopcích 450 metrů nad mořem, dobře se daří na půdě složené z křemene a břidlice.

hrozny
40% Vermentino, 30% Bílý Grenache, 30% Marsanne.

vinařství
Zralé hrozny se vybírají brzy ráno při chladných teplotách, aby se zachovala vůně. Po destemování a drcení jsou bobule jemně lisovány. Šťávy jsou vybírány a vinifikovány odděleně podle jejich kvality. Fermentace probíhá při nízkých teplotách (14 až 18 ° C) pro vysokou expresi odrůdových aroma.

odchov
V plné nádrži několik měsíců. 

degustace
Krásná světle žlutá barva se zelenými odstíny. Čerstvý a výrazný nos se otevírá na jemných minerálních nuancích spojených s citrusovými plody a hruškou. Měkké, kulaté a s dobrým objemem, příjemně ovocná chuť je doplněná pěknou svěžestí, která dává jemnost a vytrvalost až do finále.

Pít
Spotřebovat do 2 let.

Jídlo a víno párování
Toto harmonické víno bude sublimovat vaše pokrmy z bílého masa a ryb.  Pečená treska s citrusovými plody, grilované krevety, losos marinovaný, a také kozí sýr.

Provozní teplota
10 ° C.

Related Products

Top